Сауна і турецька лазня

Сауна
Сауна в Івано-Франківську

Правила паріння дітей.

Приблизний "техмінімум безпеки" для перебування дітей у сауні.

Сауна. Цунамі. Івано-ФранківськУсі ми родом з лазні.

1. У перші відвідування дитиною сауни температуру в ній можна понизити до 80-90° С. При цьому теплові процедури повинні бути дуже короткими - за весь сеанс не більш трьох заходів у парнсауну тривалістю приблизно 1,5 - 2 хвилини кожний (орієнтуйтеся на вік і стан здоров'я, але в кожному разі дітям не рекомендується проводити в сауні більш 5 хвилин за один захід і більш 15 хвилин за весь 2 - годинний сеанс).

2. У сауні дитині краще сидіти на нижній крамниці, а не нагорі, в "самому жарі". Самі батьки можуть перебувати в сауні довше, а дитина в цей час має можливість під доглядом іншого дорослого поплавати в басейні, поплюскатись в гідромасажній ванні.

3. Намагайтеся не допускати різкого охолодження дитини після виходу із сауни. Обережніше з купіллю, особливо якщо в дитяти є проблеми з посудинами. Простежте, щоб температурний перепад не був занадто різким: нехай дитина спочатку прийме теплий душ, потім більш холодний, і тільки після цього поринає в басейн.

4. У сауні ми так розслаблюємося, що часом зовсім забуваємо про час, тому подбайте про те, щоб у сауні з вами був годинник. Коли час, відведене на процедуру, мине, відразу ж виводьте малят, навіть якщо він просить "посидіти ще".

5. Не залишайте дітей без догляду не тільки в самій сауні, але й у басейні. Незалежно від того, чи йдете ви в сауну тільки своєю родиною або з компанією, слід заздалегідь домовитися про черговість і розв'язати, хто з вас і в який час буде відігравати роль няньки, поки інші ніжаться в сауні.


У багатьох країнах саме сауну використовують для профілактики й лікування ряду дитячих захворювань, насамперед органів подиху, а також при ревматичних і шкірних захворюваннях. Особливо доброчинний вплив і цьому змісті виявляє аромотерапія. Це не тільки своєрідна панацея від хронічних застуд, але й ефективний покращувач настрою. Дитині, також як і дорослому, дуже подобається витягатися на теплій лаві й з насолодою вдихати цілюще повітря, просочений сосною, лавандою, кипарисом, ялівцем або абрикосом...

За даними досліджень, діти, що регулярно відвідують сауну, хворіють на 81% рідше, чим їх однолітки, не привчені до сауни, та й психіка їх більш стійка. У підлітковому віці вони менш піддані депресії, неврозам, вегетосудинним розладам. Медики й психологи зв'язують це з релаксаційним, тобто заспокійливим впливом сауни, що допомагають позбутися напруги й агресії.

Турецька лазня (хамам)

Історія лазні досягає своїм корінням стародавнього світу. Близько шести тисяч років тому пращури сучасних жителів арабських країн надавали великого значення чистоті свого тіла і скрізь активно користувалися лазнями.

Особливу популярність мала процедура відвідування лазень у римлян. Тут існував цілий культ банної справи. Навіть при зустрічі стародавні жителі Риму замість вітання питали один в одного: "Як потієш?". А на одній із старовинних будівель зберігся напис: "Банити, любов і радість - до старості ми разом", який дійшов аж до наших часів.

Турецька лазня

Турецька лазня не є чисто турецьким винаходом. Турки перейняли звичай будівництва і використання гарячих лазень у арабів. Останні, у свою чергу, запозичили їх з побуту народів Римської імперії. Араби перейняли звичай будівництва цієї лазні у римлян. Дещо пізніше, в Константинополі, ця лазня була перетворена в "хамам" (що в перекладі означає "розповсюджуючий тепло") - турецьку лазню.

Лежаки, підлога і стіни з мармуру в них підігрівали гарячим повітрям і поливали водою, для утворення пари. Поєднання масажу і релаксантної властивості мармуру дає приголомшливий лікувальний ефект. В умовах жаркого клімату країн Сходу регулярні відвідини турецької лазні були профілактикою багатьох хвороб: простудних, серцево -судинних, хвороб опорно - рухового апарату та ін. Турецька лазня, в поєднанні з масажем, є ще і ефективним засобом в боротьбі з целюлітом.

Існує повір'я, що хамам виліковує від безплідності - жар хамама підвищує плодючість. За старих часів існував звичай омивати неодружених дівчат в басейні, щоб ті швидше вийшли заміж.